Katastrofa u Le Mansu i oproštaj od Eurolige

Cibona je porazom u Le Mansu od 87-100 svoje izglede svela na teoriju

Sunara nije uspio popraviti pogreške s početka sezone
Sunara nije uspio popraviti pogreške s početka sezone (Vedran Đulić/CROPIX)

Košarkaši Cibone pretrpjeli su još jedan gostujući poraz u Euroligi i time izgubili gotovo sve izglede za prolaz u Top 16 ovog natjecanja. Cibosi su u 13. kolu skupine B posrnuli u Le Mansu (87-100) kod istoimene domaće momčadi, koja je do ovog dvoboja bila bez pobjede u Europi.

Kako su ‘vukovi’ izgledali, obrambeno bezvoljni i nezainteresirani te potpuno dekoncentrirani, vjerojatno je i bolje da ne prođu u drugu fazu natjecanja za koju ima sada trebaju pobjeda protiv Lietuvos Rytasa uz malo vjerojatna dva poraza Partizana.

‘Vukovi’ su u Le Mansu izbjegli pravu katastrofu s obzirom da su u trećoj četvrtini bili na 26 poena minusa. No, bolji angažman u drugom poluvremenu i raspoloženi Sam Hoskin omogućili su im da se u 37. minuti približile na 85-79. No, dalje nije išlo... Najefikasniji igrači u Ciboni bili su Sam Hoskin (22), Chris Warren (17) i Damir Mulaomerović (16).

Piše: košarka.hr