Jamajki zlato i svjetski rekord na 4x100 metara

Carter, Frater, Blake i Bolt srušili svjetski rekord, druga Francuska, treći St. Kitts & Nevis

Bolt i ekipa su najbrži na svijetu
Bolt i ekipa su najbrži na svijetu (Wikipedia)

Fenomenalna štafeta Jamajke ponovno je oduševila svijet utrkom na 4x100 metara u kojoj su osvojili svjetsko zlato i postigli svjetski rekord. S vremenom 37.04 zasjeli su na vrh vječnih tablica, a vjerojatno ima i prostora za napredak i spuštanje ispod magične granice od 37 sekundi.

Štafete Velike Britanije i SAD su diskvalificirane, tako da je srebro pripalo Francuzima, a njihov najbolji trkač Cristoph Lemaitre osvojio je i treću medalju na ovom svjetskom prvenstvu, svrstavši se tako među najbolje svjetske sprintere.

Treće mjesto i bronca stigli su u ruke malenog Saint Kittsa i Nevisa, a Kim Collins je tako nakon bronce na stotki stigao i do druge bronce.

Amerikanci i Britanci zbog pogrešnih izmjena nisu završili utrku. Darvis Patton je pao neposredno prije no što je uručio palicu Walteru Dixu, dok je to omelo i Marlona Devonisha koji je trebao predati Harryju Aikines-Aryeeteyu.