objavljeno 25.01.2009. 14:16:59
prvi hrvat...

Ivica Kostelić vodi u Svjetskom kupu!

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je drugo mjesto u kombinaciji i sedmo mjesto u današnjem slalomu Svjetskog kupa u Kitzbuehelu, te je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Treće mjesto u kombinaciji, za koju se računao jučerašnji spust i današnji slalom, osvojio je drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim.

Nakon prve vožnje današnjeg slaloma u vodstvu je bio Austrijanac Reinfred Herbst, a iza njega su se plasirali Francuz Jean-Baptiste Grange i Ivica Kostelić.

Najveći Kostelićevi konkurenti za pobjedu u kombinaciji Austrijanac Benjamin Raich i Amerikanac Bode Miller izletili su sa staze u prvoj vožnji slaloma, te su otpali iz utrke za bodove i u slalomu, i u kombinaciji, dok Herbst i Grange nisu ni bili u konkurenciji za kombinaciju, jer nisu vozili jučerašnji spust.

Zbog toga je nakon prve vožnje slaloma Kostelić bio vodeći u kombinaciji, a iza njega su bili Švicarac Silvan Zurbriggen, koji je ima zaostatak od 44 stotinke, te Natko Zrnčić Dim sa zaostatkom od 2 sekunde i 17 stotinki.

Kostelić je u drugoj vožnji išao na sigurno i to mu se isplatilo, postao je prvi hrvatski skijaš koji je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Pobjednik današnjeg slaloma je Francuz Julien Lizeroux, a drugo mjesto pripalo je Grangeu (+0,08), dok je na trećem mjestu završio Talijan Patrick Thaler (+0,67). Kostelić je u slalomu osvojio sedmo mjesto (+1,45).

U kombinaciji prvo mjesto osvojio je Švicarac Silvan Zurbriggen, na drugom je završio Ivica Kostelić (+0,49), a na trećem mjestu Natko Zrnčić Dim (+2,98).

Kostelić ove sezone ima pobjedu u slalomu iz Alta Badije, te još četiri plasmana na postolju (drugo i treće mjesto u slalomima na Sljemenu i u Wengenu, drugo mjesto u veleslalomu u Alta Badiji, te današnje drugo mjesto u kombinaciji).

Natku Zrnčiću Dimu ovo je najbolji rezultat ove sezone. Prije toga bio je dva puta deseti u super-kombinacijama u Wengenu i Val d'Isereu. Također, izjednačio je svoj najbolji rezultat u karijeri, koji je ostvario prošle sezone u super-kombinaciji u Val d'Isereu, kada je također bio treći.

Kostelić i Zrnčić Dim su danas ponovili najveći uspjeh hrvatskog muškog skijanja, ostvaren prošle sezone u super-kombinaciji u Val d'Isereu, gdje bili također drugi i treći.

U utorak skijaši voze noćni slalom u Schladmingu.