objavljeno 20.01.2008. 23:39:00

Ivica Kostelić treći u kombinaciji

Osvajanjem trećeg mjesta u kombinaciji u Kitzbühelu, Ivica Kostelić osigurao je prvo pobjedničko postolje ove sezone u Svjetskom kupu.

Najbolji hrvatski skijaš jedan je od samo 17 skijaša u povijesti koji je osvojio bodove za Svjetski kup u svim disciplinama. Nakon 29. mjesta u subotnjem spustu, te devetog u nedjeljnom slalomu, osigurao je u kombinaciji ukupno treće mjesto!

Novu pobjedu u slalomu ostvario je Francuz Jean-Baptiste Grange, koji je bio najbrži i nakon prve vožnje. Kostelić je vozio opreznije prvi ‘lauf’, kako bi povećao izglede za osvajanje bodova u kombinaciji, te zauzeo 11. mjesto, no na kraju je popravio plasman i završio slalom kao deveti, zaostavši za vodećim Francuzom Jean-Baptisteom Grangeom, trenutačno najboljim skijašem u poretku slaloma, za sekundu i 29 stotinki.

Drugo mjesto u slalomu osvojio je Šveđanin Jens Byggmark sa samo 15 stotinki zaostatka, dok je treći bio Austrijanac Mario Matt.

U kombinaciji je pobijedio Amerikanac Bode Miller ispred Austrijanca Benjamina Raicha.