objavljeno 05.02.2011. 13:15:53
MAJSTOR!

Ivica Kostelić 5. u super veleslalomu!

Ovim rezultatom naš je skijaš u konkurenciji i za Mali kristalni globus u Super-G-ju

(Getty Images)

Naš najbolji skijaš ponovno je uspješan. Glavni konkurent za Veliki kristalni globus Zurbriggen nije ni nastupio, a ostali su konkurenti bili slabiji od Ivice. Pobijedio je u današnjem super-G Svjetskog kupa u Hinterstoderu Hannes Reichelt, a Ivica Kostelić osvojio je 5. mjesto (+1,19), te je još povećao prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Drugo mjesto pripalo je Austrijancu Benjaminu Raichu (+0,34), a treći je bio Amerikanac Bode Miller (+0,93).

Od Kostelićevih suparnika u borbi za veliki kristalni globus Norvežanin Aksel Lund Svindal završio je na 14. mjestu, Švicarac Didier Cuche bio je 19., dok Silvan Zurbriggen uopće nije nastupio u Hinterstoderu.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim, koji je imao startni broj 57, nije završio utrku.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Ivica Kostelić sa 1223 boda, a slijede ga Zurbriggen sa 703, Cuche ima 685, a Svindal 681 bod. To znači da njegov najbliži pratitelj Silvan Zurbriggen zaostaje čak 520 bodova.

Sutra skijaši u Hinterstoderu voze veleslalom.