objavljeno 14.06.2012. 19:57:00
REMI

Italija i Hrvatska podijelili bodove u napetoj i borbenoj utakmici

Talijani su poveli sjajnim slobodnim udarcem Andree Pirla u 39. minuti, dok je izjednačenje i konačnih 1:1 donio Mario Mandžukić u 72.

Dobru je igru Mandžukić okrunio pogotkom u 72. minuti

U prvoj utakmici drugog kola skupine C Europskog prvenstva reprezentacije Italije i Hrvatske remizirale su 1:1 u Poznanu, što je na kraju i najpravedniji rezultat prema prikazanoj igri.

Trideset tisuća gledatelja na stadionu u Poznanu, od čega je dobrih 12 ili 13 tisuća hrvatskih navijača, imalo je priliku uživati u vrlo borbenoj i napetoj utakmici na kojoj su prilike gotovo svih devedeset minuta frcale na obje strane.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko prilika jedne i druge momčadi, Talijani su poveli sjajnim slobodnim udarcem Andree Pirla u 39. minuti, a tim se rezultatom otišlo i na poluvrijeme.

U drugom je dijelu Hrvatska ipak pohvatala konce svoje igre i počela igrati hrabrije i borbenije, što su i okrunili u 72. minuti pogotkom Mandžukića.

U drugoj utakmici snage će odmjeriti Španjolska i Irska.