objavljeno 19.05.2008. 00:42:15

Ibrahimović odveo Inter do naslova, Parma ispala

U Ligu prvaka izravno Inter i Roma

Fotografija vijesti (Reuters)

S dva pogotka u Parmi, Zlatan Ibrahimović osigurao je Interu 16. naslov talijanskoga prvaka u povijesti i pritom potjerao Parmu u drugu ligu. U Ligu prvaka izravno idu Inter i Roma, u pretkolo Lige prvaka Juventus i Fiorentina, u Kup Uefe Milan, Sampdoria i Udinese, a iz Serie A ispadaju Empoli, Parma i Livorno.

Posljednje kolo na Apeninima ponudilo je spektakl i dramu. Roma je pogotkom Vučinića vodila u Cataniji sa 1-0 i bila je prvak sve do 62. minute. Tada je uslijedio ‘Ibrahimovićev show’ u Parmi. Prvi je pogodak postigao u  32. minuti udarcem s nešto više od 20 metara pogodivši suprotni kut. Konačnih 0-2 postavio je 11 minuta prije kraja iskoristivši Maiconovu asistenciju.

Prvak je tada bio riješen, ali je tek tada počela drama oko momčadi koje ispadaju. Na kraju se spasila Catanija koja je golom Martineza pet minuta prije kraja izjednačila protiv Rome...

Serie A, 38. kolo: Parma - Inter 0-2, Catania - Roma 1-1, Lazio - Napoli 2-1, Siena - Palermo 2-2, Milan - Udinese 4-1, Empoli - Livorno 2-1, Cagliari - Reggina 2-2, Atalanta - Genoa 2-0, Torino - Fiorentina 0-1, Sampdoria - Juventus 3-3; Poredak: Inter 85, Roma 82, Juventus 72, Fiorentina 66, Milan 64... ts,   (METRO)