Hrvatski vaterpolisti očekivano potopili Brazilce

Hrvatska u srijedu ide na Kanadu, već u petak protivnik dolazi iz Japana

Nikša Dobud
Nikša Dobud (HVS)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uvjerljivom 14-5 (5-0, 3-1, 4-3, 2-1) pobjedom protiv Brazila u 1. kolu skupine C otvorila je svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Šangaju, javlja Hina.

Hrvatski vaterpolisti očekivano nisu imali problema u susretu protiv Brazila na otvaranju svjetskog prvenstva. Europski prvaci autoritativno su ušli u susret, te već nakon prve četvrtine imali vodstvo od 5-0. U tom razdoblju posebno se istaknuo Miho Bošković koji je postigao tri gola.

Sredinom druge četvrtine vodstvo naše reprezentacije povećalo se na 7-0 prije no što su Brazilci prvi put uspjeli svladati Pavića. U drugoj polovici utakmice Hrvatska je odigrala opuštenije u obrani što su Brazilci iskoristili kako ne bi pretrpjeli teži poraz. Miho Bošković sa četiri i Fran Paškvalin s tri pogotka bili su najefikasniji u našoj reprezentaciji.

Hrvatska će u 2. kolu u srijedu igrati protiv Kanade, a u petak naše vaterpoliste očekuje susret protiv Japana.

HRVATSKA - BRAZIL 14-5 (5-0, 3-1, 4-3, 2-1)