Metro-portal.hr

objavljeno 28.10.2010. 23:25:58
KARLOVAČKA POBJEDA

Hrvatska razbila Rumunjsku u kvalifikacijama za EP

Hrvatski rukometaši otvorili su kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2012. pobjedom protiv Rumunjske 34:22

Hrvatska razbila Rumunjsku u kvalifikacijama za EP (Nenad Dugi/Cropix)

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2012. godine uvjerljivom pobjedom u Karlovcu protiv Rumunjske 34:22 (16:11).

Hrvatska se tek u početnim minutama utakmice mučila protiv bivših četverostrukih svjetskih prvaka koji su već 20 godina bez medalja na velikim natjecanjima. Nakon 15 minuta traženja ostatak utakmice je donio dominaciju hrvatskih rukometaša i uvjerljivu pobjedu. Rumunji jednostavno nisu mogli pratiti ritam odabranika Slavka Golože pa je Hrvatska u nastavku vrlo brzo došla do prednosti veće od 10 golova. Hrvatska pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, no Goluža je pružio priliku skoro svim igračima što je razbilo ritam i tečnost igre.

Bila je to prva utakmica za novog izbornika Golužu, te četvrta uzastopna pobjeda protiv Rumunja.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Marko Kopljar sa sedam golova i Manuel Štrlek sa šest, dok su Ivan Čupić i Blaženko Lacković dodali po pet golova. Prvi strijelac rumunjske vrste bio je Ghionea sa sedam golova.

U susretu drugog kola Hrvatsku u nedjelju u Vilniusu očekuje susret protiv Litve. (hina/metro-portal)