objavljeno 12.10.2012. 22:33:32
KVALIFIKACIJE ZA SP

Hrvatska pobijedila Makedoniju

Rakitić je asistencijom Ćorluki i svojim fenomenalnim golom odveo reprezentaciju do pobjede u Skopju

Čarli je izjednačio nakon kornera
Čarli je izjednačio nakon kornera (Arhiva)

Relativno dobra igra Hrvatske na vrućem terenu u Skoplju urodila je plodom i prvi puta se vraćamo iz Makedonije s punim plijenom. Pobjeda od 2:1 je potpuno zaslužena, a mogla je biti i veća.

Makedonija je povela već u 16. minuti golom Ibraimija, no Hrvatska je uspjela izjednačiti golom Ćorluke nakon odlično izvedenog kornera Rakitića. On je sjajno izvodio sve prekide i nakon svakog kornera u makedonskom šesnaestercu bila je panika.

Tek nakon izjednačenja zaigrali smo kao treba i preuzeli kontrolu na terenu. U drugom poluvremenu Rakitić je postigao pobjedonosni gol sjajnim udarcem iz slobodnog udarca s gotovo 40 metara, lobavši istrčalog makedonskog golmana.

Najveća kontroverza utakmice je uvođenje Sammira u drugom poluvremenu koje je izazvalo vrlo burne negativne reakcije hrvatskih navijača na stadionu, no Brazilac s hrvatskom putovnicom svoje je vrijeme na terenu iskoristio odigravši dobro.

Sve u svemu, cilj je ispunjen i upisana su nova tri boda, slijedi utakmica s Walesom u Osijeku u utorak.