objavljeno 23.01.2011. 20:41:00
OTUŽNO, ALI REALNO

Hrvatska bez polufinala, Šveđani pobijedili s pet razlike

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Vedran Zrnić s devet golova, ali jedan igrač ne može protiv složne ekipe

Fotografija vijesti (Boris Kovačev/CROPIX)

U današnjem susretu 2. kola skupina 2 drugog kruga Svjetskog prvenstva za rukometaše Hrvatska je u Malmoeu poražena od Švedske sa 25-29 (12-14). Ovim porazom "kauboji" su ostali bez plasmana u polufinale SP-a. Naime, Danska sa utakmicom manje ima 6 bodova, kao i Švedska, a Hrvatska je ostala na 3 boda. Hrvatska je, kao i u većini utakmica na ovom SP-u, bila u stanju odigrati dobro tek jedno poluvrijeme, a u ovom slučaju to je bilo prvo. Naime, veći dio prvog poluvremena protekao je u igri "gol za gol", pa je rezultat uglavnom bio u egalu. No, u završnici poluvremena Šveđani su se uspijeli odvojiti na dva gola viška i s tom prednošću su otišli na odmor (14-12).

Na isti, loš način, Hrvati su krenuli i u drugom poluvremenu i nakon pet minuta Švedska je otišla na pet razlike (17-12). Hrvatska je uspjela smanjinti minus na dva pogotka (18-20) u 45. minuti, ali Šveđani su ubrzo ponovno došli na pet golova viška, u 49. minuti vodili su 24-19. Nakon toga otvorila se prilika hrvatskim igračima, jer su dvojica Šveđana isključena, pa su se naši rukometaši uspjeli vratiti ponovno na dva gola zaostatka (23-25) šest i pol minuta prije kraja utakmice. No, to je ujedno bio i zadnji priključak koji su uspjeli izvesti "kauboji", piše Hina.

Naši vratari ponovno su zakazali. Alilović je skupio 4, a Pešić 3 obrane, a švedski golman Sjoestrand čak 23. Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Vedran Zrnić sa devet golova, a kod Šveđana Doder sa 8 pogodaka. Večeras se u našoj skupini još sastaju Argentina - Danska, te Poljska - Srbija. Hrvatska u posljednjem kolu u utorak, 25. siječnja, igra protiv Poljske, Šveđani protiv Danske, te Srbija protiv Argentine.

ŠVEDSKA - HRVATSKA 29-25 (14-12)

ŠVEDSKA: Mattias Andersson, Sjoestrand, Gustafsson, Kim Andersson 2, Kallman 4, Jernemyr, Lennartsson, Ekberg 6, Doder 8, Arrhenius 2, Larholm 1, Carlen 4, Karlsson, Larsson, Petersen, Ekdahl du Rietz 2.

HRVATSKA: Alilović, Pešić, Balić 2, Duvnjak 1, Lacković 4, Zrnić 9, Kopljar 1, Vori 4, Gojun, Matulić, Vuković 1, Buntić 2, Valčić, Štrlek, Musa, Ninčević 1.

SEDMERCI: Švedska 3-3, Hrvatska 5-5.

ISKLJUČENJA: Švedska 14 minuta, Hrvatska 8 minuta.