objavljeno 13.10.2009. 11:14:44
veliki preokret

Hokejaši Chicaga odigrali povijesnu utakmicu

POGLEDAJTE VIDEO - Momčad Chicago Blackhawks uspjela je nadoknaditi zaostatak od čak pet golova razlike i pobijediti

Chicago je u svom United Center već nakon 12 minuta gubio 0:5 od Calgary Flamesa, no uspio je preokrenuti rezultat, a pobjednički pogodak postigao je Brent Seabrook u 26. sekundi produžetka.

"Ovo je čudo, načinili smo veliki pothvat. Kada smo primili pet gol pomislio sam - Bože, kako ćemo se iz ovoga izvući ? Bili smo poniženi i zgaženi, no uspjeli smo," kazao je oduševljeni Seabrook.

Do šeste minute prve trećine momčadi su bile posve ravnopravne, no tada su gosti za svega 53 sekunde zabili tri gola, a strijelci su bili Dustin Boyd, (6:14), Eric Nystrom (6:48) i Jerome Iginla (7:07).

Vrlo brzo uslijedila su još dva gola Renea Bourquea (10:44) i Ollia Jokinena (11:43). Vratar Chicaga Cristobal Huet bio je očajan, pa je trener Joel Quenneville na led poslao Antti Niemia, nakon čega je počelo buđenje domaćina.

Do konca prve dionice smanjio je John Madden (17:42), u drugoj trećini Chicago je postigao još tri gola - Patrick Kane (27:37), Dustin Byfuglien (33:34) i Dave Bolland (34:25), a potom u posljednjoj trećini još jedan, a strijelac je bio Patrick Sharp (44:32). Na otvaranju produžetka za potpuni preokret pobrinuo se Seabrook.

U redovima Calgarya nisu mogli vjerovati što su ispustili.

"Previše smo se povukli, bili smo uvjereni kako je utakmica gotova, a to nam se osvetilo," kazao je Jerome Iginla.

Pobjedu i to četvrtu uzastopnu na gostovanju upisali su aktualni prvaci Pittsburgh Penguins koji su protiv Ottawa Senatorsa slavili 4:1. Domaćin je poveo golom Milana Michaleka, no Pittsburgh je uzvratio sa četiri gola, a strijelci su bili Tyler Kennedy (2), Bill Guerin i Jordan Staal. (hina/metro-portal)