objavljeno 29.07.2011. 09:50:38
EUROPSKA LIGA

Hajduku minimalan poraz, Splitu i Varaždinu remi

Split nije iskoristio loš dan Fulhama, Varaždin se isčupao iz poraza, a Hajduk odigrao neprepoznatljivo

Prve utakmice trećeg pretkola Europa lige nisu loše prošle
Prve utakmice trećeg pretkola Europa lige nisu loše prošle (Wikipedia)

Hajduk je u Stoke-on-Trentu odigrao utakmicu za koju bi bilo bolje da nije imala izravnog prijenosa, jer je impresioniranost igrača bila očita i sjajno je što je na kraju izgubio tek s 1:0, jer tijekom utakmice nisu stvorili niti polupriliku, a kamoli udarili na gol.

Split je u Dugopolju imao Fulham na dlanu, no europsko neiskustvo je sputalo noge crvenih, pa je 0:0 na kraju i najpravedniji rezultat. Varaždin je zabio autogol u prvim minutama utakmice, do 15. minute već je bilo 2:0 za Dinamo iz Bukurešta i sve je mirisalo na katastrofu, no brzo su se pribrali i do poluvremena izjednačili, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Tako su sva tri hrvatska predstavnika ostvarila aktivne rezultate, no potpuno različitom igrom. Što se tiče ostalih hrvatskih igrača u stranim klubovima, Manuel Pamić odigrao je svih 90 minuta za prašku Spartu koja je u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige na svom terenu svladala Sarajevo sa 5-0.

Dario Krešić branio je čitavu utakmicu za PAOK koji je kao gost svladao norvešku Valerengu sa 2-0.

Kaja Rogulj odigrao je svih 90 minuta za bečku Austriju koja je na gostovanju kod Olimpije u Ljubljani odigrala 1-1.

Ivica Vrdoljak igrao je kao kapetan čitav susret za Legiju iz Varšave koja je kao gost svladala turski Gaziantepspor sa 1-0.

Kristijan Ipša proveo je na terenu svih 90 minuta za danski Midtjylland koji je kao domaćin odigrao 0-0 protiv Vitorije iz Guimaraesa.

Stipe Matić odigrao je svih 90 minuta za švicarski Thun koji je kao gost protiv Palerma igrao 2-2.

Dejan Školnik je u 3-0 pobjedi Nacionala s Madeire protiv švedskog Hackena sudjelovao do 81. minute.

Josip Tadić je za Omoniju iz Nikozije igrao od 85. minute u 3-0 domaćoj pobjedi protiv ADO-a iz Den Haaga.