objavljeno 05.11.2010. 00:07:21
PORAZ HAJDUKA

Hajduk proigrao tek nakon trećeg gola Zenita

Splićani su pogreškama Zenitu poklonili vodstvo 3:0 nakon kojeg su se skoro vratili u život pred punim Poljudom

Hajduk-Zenit
Hajduk-Zenit (Vladimir Dugandzic / CROPIX)

U susretu četvrtog kola G skupine Europske lige Zenit je u Splitu pobijedio Hajduk 3:2 (1:0) i osigurao plasman u drugi krug natjecanja. Golove za rusku momčad koja je prije dva tjedna u St Peterburgu pobijedila Hajduk 2:0 postigli su Ionov (32), Huszti (46-11m) i Rosina (50), dok su strijelci za Hajduk bili Ljubičić u 68. minuti i Vukušić osam minuta prije kraja utakmice.

U drugom susretu iz ove skupine AEK i Anderlecht su u Ateni odigrali bez pobjednika 1:1. AEK je poveo golom Blanca (48-11m), a izjednačio je Polak (55). Nakon četiri kola vodi Zenit s maksimalnih 12 bodova, Anderlecht i AEK imaju po četiri, a Hajduk tri boda.

U petom kolu Hajduk će prvog prosinca u Splitu dočekati AEK, dok će Zenit ugostiti Anderlecht.(hina/metro-portal)

HAJDUK - ZENIT 2:3

SPLIT. Stadion Poljud - 28.000 gledatelja; Sudac: Iturralde Gonzalez (Španjolska);

Strijelac: 0:1 Ionov (32), 0:2 Huszti (46-11m), 0:3 Rosina (50), 1:3 Ljubičić (68), 2:3 Vukušić (82)

Žuti kartoni: Maloča, Vejić, Sharbini / Ionov

Crveni kartoni: -

HAJDUK: Subašić - Strinić, J. Buljat, Vejić, Maloča - Ljubičić, Bulku, Tomasov (od 61. Oremuš), Sharbini - Ibričić, Vukušić

ZENIT: Malafejev - Anjukov, Meira, Križanac (od 56. Kanunjikov), Luković - Denisov (od 65. Semak), Fajzulin - Huszti, Rosina (od 72. Lazović), Ionov - Buharov