objavljeno 13.12.2012. 06:26:00
MDA

Hajduk jedva u polufinale preko Zeline

Hajduk, Lokomotiva, Cibalia i Slaven u polufinalu Kupa, drugo i trećeligaši pružili sjajan otpor

Hajduk teškom mukom preko Zeline
Hajduk teškom mukom preko Zeline (Arhiva)

Nogometaši Hajduka plasirali su se u polufinale Hrvatskoga kupa nakon što su u uzvratnom susretu u Splitu svladali drugoligaša Zelinu s 2:0 pogocima Antonija Milića (14) i Franka Andrijaševića (76).

U prvom susretu u Svetom Ivanu Zelini rezultat je bio 1:1, te Splićani idu dalje s ukupnim rezultatom 3:1. Hajduk je do pobjede i prolaza došao teškom mukom, iako su od 53. minute gosti iz Zeline igrali bez isključenoga Dražena Fučeka.

Milić je u 14. minuti doveo Hajduk u vodstvo, da bi potom Zelina promašila niz velikih prilika, a posebno se ispromašivao Dražen Mesec koji je dvaput pogađao vratnicu Hajdukovih vrata. Pogodak kojim je Hajduk potvrdio prolaz u polufinale zabio je Andrijašević u 76. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora.

Pred 3500 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Krečak iz Šibenika. Ranije su polufinale Kupa izborili Slaven Belupo, Lokomotiva i Cibalia, a termini polufinalnih susreta su 3. i 17. travnja sljedeće godine.