Hajduk jedva protiv Osijeka, Cibalia dobila Šibenik

U susretima 17. kola Prve HNL Karlovac je bio bolji od Zadra, Slaven Belupo svladao je Inter, a Istra 1961 je slavila u Kranjčevićevoj

Hajduk je pobijedio Osijek 2:1
Hajduk je pobijedio Osijek 2:1 (Vladimir Dugandžić/Cropix)

Danas poslijepodne odigrano je pet utakmica 17. kola Prve hrvatske nogometne lige, a predviđena šesta između Varaždina i Splita je odgođena za sutra zbog snijega na terenu.

Zagreb je poražen od Istre 1961 sa 0:1 (0:0). Utakmica je odigrana na stadionu u Kranjčevićevoj pred 300 gledatelja, a jedini strijelac bio je Šehić u 57. minuti nakon što je Zagrebov igrač Jefthon dobio crveni karton tri minute prije.

U susretu između Hajduka i Osijeka Splićani su na Poljudu pobijedili s 2:1 (1:1) pred 2.000 gledatelja. Poveo je Osijek golom Pavličića u 16. minuti, za Hajduk je izjednačio Vukušić u 18. minuti, a Gavrić je autogolom poklonio pobjedu ''bilima'' u 86. minuti.

Susret između Slaven Belupa i zaprešićkog Intera završen je neodlučenim ishodom 0:0.

Karlovac je bio bolji od Zadra s minimalnih 1:0 (1:0). Jedini pogodak postigao je Jerneić.

Cibalia je u Vinkovcima ppobijedila Šibenik s 3:1, a konačni rezultat postavljen je već u prvom poluvremenu. Šibenčani su poveli autogolom Lučića u 10. minuti, a za Cibaliju su pogotke postigli Vitaić u 16. minuti, Bartolović u 24. s bijele točke i Kresinger u 32. minuti susreta.

Rezultati 17. kola Prve HNL:

Cibalia - Šibenik 3-1 (Vitaić 16, Bartolović 24-11m, Kresinger 32/Lučić 10-autogol)

Karlovac - Zadar 1-0 (Jerneić 18)

Slaven Belupo - Inter 0-0

Hajduk - Osijek 2-1 (Vukušić 18, Gavrić 86-autogol/Pavličić 16)

Zagreb - Istra 1961 0-1 (Šehić 57)

Varaždin - Split - odgođeno zbog snijega za nedjelju (16 sati)

Večeras:

Rijeka - Dinamo

U petak:

Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac 3-2 (Komorski 14, Bule 55, Peko 56/Leko 15, Zlatar 30)