objavljeno 30.09.2010. 21:47:17
DRAMA

Hajduk u zadnjoj minuti sudačke nadoknade pobijedio Anderlecht

Ante Vukušić zabio je za velikih 1:0 protiv Anderlechta na prepunom Poljudu u drugom kolu Europske lige

Ante Vukušić
Ante Vukušić (Duje Klarić, Joško Ponoš/Cropix)

U susretu drugog kola G skupine Europske lige Hajduk je na Poljudu pred 30.000 gledatelja pobijedio Anderlecht 1:0, a pogodak odluke postigao je Ante Vukušić u petoj minuti sudačke nadoknade.

U prvom poluvremenu obje su momčadi pokazale malo, izgledne prilike bile su rijetkost, a prvu su imali gosti u 18. minuti. Kontranapad Suareza i Boussoufe ostao je neiskorišten nakon što je vratar Hajduka pravovremeno intervenirao na ubačaj u peterac.

U 31. minuti Ibričić is slobodnog udarca sa 25 metara iskosa pucao pored vratiju, a najbolju prigodu Hajduk je imao u 44. minuti kada je Anas Sharbini dobro ubacio u peterac, ali je Vukušić iz teške pozicije glavom pucao pored gola.

U drugom dijelu najuzbudljivije stvari dogodile su se u sudačkoj nadoknadi. No, treba napomenuti da je Hajduk imao stopostotnu priliku u 58. minuti. Sharbini je na lijevom boku dobro poslužio Strinića, koji je ubacio u protivnički petarac, a Vukušić je neometan promašio prazna vrata gostiju. Tri minute kasnije Ibričić iz slobodnog udarca sa 20-etak metara iskosa puca zamalo pored vratiju.

Gosti su zaprijetili u 88. minuti, nakon kornera najviši je u skoku bio Juhasz, ali je njegov udarac glavom nije pogodio metu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Hajduk je ipak mogao povesti, Ljubičić se probio u protivnički 16-erac i odlično je pucao, a vratar Proto je spasio siguran pogodak. Odmah nakon toga uslijedio je korner, ali Maloča slabo puca.

I kad je izgledalo da će utakmica završiti bez pobjednika, Vukušić se iskupio za promašenu priliku iz 58. minute. Igrala se peta minuta sudačke nadoknade, akciju je pokrenuo Trebotić, koji je uposlio Ljubičića, a ovaj je samo proslijedio do Vukušića, koji je uspio izbjeći ofsajd-zamku te je zabio za pobjedu Hajduka 1-0.

Pred kraj susreta navijači Hajduka su priredili "bakljadu" zbog koje je utakmica nakratko bila prekinuta kako bi se rasčistila "dimna zavjesa" koja je prekrila teren.

U drugom susretu iz ove skupine Zenit je u St. Peterburgu pobijedio grčki AEK 4:2. Nakon dva kola Zenit ima šest bodova, AEK i Hajduk po tri, dok je Anderlecht na začelju bez bodova.

U trećem kolu Hajduk 21. listopada gostuje u Rusiji protiv Zenita, dok se u Bruxellesu sastaju Anderlecht i AEK.

HAJDUK: Subašić, Strinić, Maloča, Vejić, J. Buljat, Ljubičić, Brkljača (Trebotić, 77), Tomasov (Bulku 53), Ibričić, Anas Sharbini (Čop, 64), Vukušić.

ANDERLECHT: Proto, Deschacht, Juhasz, Mazuch, Gillet, Biglia, Kouyate, Polak, Mareček (Legear, 66), Suarez (Lukaku, 79), Boussoufa.

Rezultati susreta drugog kola Europske nogometne lige:

SKUPINA F

CSKA Moskva - Sparta Prag 3:0 (Doumbia 72, 86, Gonzalez 84-11m)

HAJDUK - Anderlecht 1:0 (Vukušić 90+5)

Zenit - AEK 4:2 (Hubočan 1, Bruno Alves 13, Lazović 42-11m, 58 / Liberopoulus 37, Kafes 83-11m)

LJESTVICA:

1. Zenit       2 2 0 0 7:3 6

2. AEK         2 1 0 1 5:5 3

3. Hajduk      2 1 0 1 2:3 3

4. Anderlecht  2 0 0 2 1:4 0

SKUPINA H

Odense - Stuttgart 1:2 (Johansson 78 / Kuzmanović 72, Harnik 86)

SKUPINA I

Sampdoria - Debrecen 1:0 (Pazzini 18-11m)

Metalist - PSV 0:2 (Dszudzsak 28-11m, Berg 31)

PSG - Karpati 2:0 (Jallet 3, Nene 19)

Borussia Dortmund - Sevilla 0:1 (Cigarini 45)

LJESTVICA:

1. PSG         2 2 0 0 3:0 6

2. Borussia    2 1 0 1 4:4 3

3. Sevilla     2 1 0 1 1:1 3

4. Karpati     2 0 0 2 3:6 0

SKUPINA K

Steaua - Napoli 3:3 (Cribari 2, Tanase 11, Kapetanos 15 / Vitale 43, Hamšik 74, Cavani 90+7)

Utrecht - Liverpool 0:0