objavljeno 15.12.2009. 18:19:04
RUKOMETAŠICE

Francuska, Rusija, Norveška i Španjolska izborile polufinale SP-a

Prvi susret polufinala 18. prosinca u Kini će odigrati Francuskinje i Španjolke

Nakon što su odigrane posljednje utakmice drugog kruga Svjetskog prvenstva rukometašica koje se održava u Kini, poznate su četiri reprezentacije koje ulaze u borbu za medalje, to su Francuska, Rusija, Norveška i Španjolska.

Francuskinje su nastup u Kini otvorile porazom od Brazila, a potom su izgubile i od Danske, no zatim su proigrale. Posebno dobro su igrale u drugoj fazi u kojoj su ubilježile sve tri pobjede i zauzele prvu poziciju u skupini. U polufinale su ušle i Ruskinje, svjetske prvakinje sa dva posljednja prvenstva u St Peterburgu (2005) i Parizu (2007), premda su u Kinu stigle s mladom ekipom.

Iz druge četvrtfinalne skupine u polufinale su ušle Norvežanke, koje su slavile na zadnja dva velik rukometna natjecanja - na Europskom prvenstvu u Makedoniji, te OI u Pekingu. Španjolke su uoči SP-a proglašene favoritom iz sjene, što su i potvrdile ulaskom među četiri.

U polufinalnim susretima koji su na rasporedu 18. prosinca, sastaju se Francuska i Španjolska.