objavljeno 06.11.2010. 19:00:27
VATRENI U EUROPI

Fenomenalan gol Eduarda, Petrić zabio za HSV

VIDEO - Eduardno je iz voleja zabio za Šahtar, Petrić je zabio pobjednički gol za HSV, a Pranjić asistirao

Eduardo da Silva
Eduardo da Silva (Getty Images)

Hrvatski nogometni reprezentativac Mladen Petrić bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Hamburger SV koji je u 11. kolu njemačkog nogometnog prvenstva kao domaćin svladao Hoffenheim sa 2-1 (1-1).

Petrić je postigao pogodak za konačnih 2-1 u 83. minuti kada je glavom sa šest metara pogodio mrežu nakon ubacivanja Ze Roberta, a na terenu je proveo svih 90 minuta. Josip Šimunić nije nastupio za Hoffenheim.

Poveli su gosti golom Salihovića (6-11m), a izjednačio je Westermann (45).

U dvoboju Bundeslige Borussia iz Moenchengladbacha i Bayern iz Muenchena igrali su 3-3 (1-2). Poveli su domaći preko Herrmanna (5), Bayern je do odmora preokrenuo golovima Gomeza (11) i Schweinsteigera (40). Novi preokret na utakmici, ovoga pua u korist domaćih, donijeli su Reus (56) i De Camargo (60), a konačnih 3-3 postavio je Lahm (84). Danijel Pranjić igrao je za Bayern do 81. minute.

Mario Mandžukić odigrao je drugo poluvrijeme za Wolfsburg koji je na gostovanju kod Eintracha u Frankfurtu izgubio sa 1-3 (0-2). Eintracht je poveo 3-0 golovima Gekasa (26, 55-11m) i Schweglera (38), a na konačnih 3-1 smanjio je Dejagah (66).

Miro Varvodić branio je svih 90 minuta za Koeln, dok je Mato Jajalo ušao u igru u 58. minuti, ali njihova je momčad izgubila na gostovanju kod Nuernberga sa 1-3 (1-2). Strijelci za Nuernberg bili su Hegeler (11), Gundogan (43) i Schieber (90), dok je uspješan za Koeln bio Geromel (16).

Mainz je nakon odličnog starta upisao i treći poraz u posljednja četiri kola, bolji je sa 1-0 (1-0) bio Freiburg, a strijelac je bio Cisse (64-11m).

Na ljestvici vodi Borussia iz Dortmunda sa 25 bodova i utakmicom manje ispred Mainza koji ima 24. Treći je Eintracht sa 19 bodova, a potom slijedi skupina od pet klubova sa 18 bodova - Hoffenheim, Bayer, Nuernberg, Hamburger SV i Freiburg.

Dudu ponovno zabio za Šahtar

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo Alves da Silva bio je strijelac za Šahtar iz Donecka koji je u 16. kolu ukrajinskog prvenstva kao gost svladao Krivbas sa 2-0 (1-0). Eduardo je postigao prvi pogodak na utakmici u 45. minuti dvoboja. Darijo Srna nije igrao za Pahtar zbog crvenog kartona kojega je dobio u prošlom kolu.

Šahtar trenutačno vodi na ljestvici s osam bodova i utakmicom više od drugog Dinama iz Kijeva. Mladen Bartulović igrao je 90 minuta za Arsenal iz Kijeva koji je izgubio na gostovanju kod Metalurga u Zaporožju sa 1-2.(hina/metro-portal)