objavljeno 31.12.2009. 06:56:20
ODBIJANAC

Eduardo iz slobodnjaka zabio za Arsenal

POGLEDAJTE VIDEO - Hrvatski reprezentativac postigao je svoj treći ovosezonski pogodak

U 20. kolu nogometnog prvenstva Engleske londonski Arsenal je u gostima pobijedio Portsmouth 4-1, a među strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva.

Eduardo je zabio u 28. minuti za vodstvo Arsenala 1-0. Pri pogotku ga je pomazila sreća jer se lopta dbila od jednog igrača Portsmoutha, promijenila smjer i tako prevarila Asmira Begovića, vratara "mornara".

Hrvatski napadač igrao je do 71. minute, kada ga je zamijenio Tomaš Rosicky. Uz Eduarda, pogotke za "topnike" postigli su još Samir Nasri (42), Aaron Ramsey (69) i Alexandre Song (81). Strijelac za Portsmouth bio je Nadir Belhadj (74).

Manchester United je na domaćem terenu svladao Wigan 5-0, a strijelci su bili Wayne Rooney (28), Michael Carrick (32), Rafael (45), Dimitar Berbatov (50) i Antonio Valencia (75).

REZULTATI:

Manchester United - Wigan 5-0 (Wayne Rooney 28, Michael Carrick 32, Rafael 45, Dimitar Berbatov 50, Antonio Valencia 75

Portsmouth - Arsenal 1-4 (Nadir Belhadj 74/Eduardo 28, Samir Nasri 42, Aaron Ramsey 69, Alexandre Song 81)