objavljeno 23.02.2010. 22:40:05
DVIJE U MINUSU

EBEL liga: Drugi poraz Medveščaka

Fotografija vijesti (Nenad Dugi/CROPIX)
Hokejaši zagrebačkog Medveščaka poraženi su i u drugoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja u austrijskoj EBEL ligi. Graz 99ersi slavili su u Domu sportova sa 6-3 (1-2, 1-0, 4-1) i poveli s 2-0 u pobjedama.

Podsjećamo, Graz 99ersi, prvoplasirana momčad lige iz regularnog dijela, u prvom susretu su slavili s 2-1, a uvjerljiviji trijumf u Zagrebu omogućio im je lijepu prednost uoči nastavka serije.

Domaći navijači zacijelo nisu očekivali uvjerljivi poraz svojih ljubimaca, nakon što je Medveščak krajem prve trećine poveo s 2-0 golovima Mikea Ouellettea i Alana Letanga. Ipak, gosti su preko Warrena Norrisa smanjili na 2-1 samo 47 sekundi prije kraja prve trećine.

Bio je to prvi od njihovih pet uzastopnih golova na utakmici. Upravo je Norris zaključio taj niz svojim drugim golom na utakmici u 54. minuti. Tračak nade ukazao se nakon gola Kennetha Macaulayja za smanjenje na 3-5 u 55. minuti. No, Harry Lange je sekundu prije kraja dvoboja poentirao u praznu mrežu za konačnih 3-6.

Ukupno gledajući, bio je to osmi susret ovih klubova i šesta pobjeda austrijskog kluba. Medveščak je obje pobjede ostvario u Grazu, a na svom ledu niti u četvrtom pokušaju nije pronašao formulu za pobjedu protiv Graz 99ersa. (Totalsport)