objavljeno 31.07.2011. 22:36:14
ATP

Dolgopolov osvojio Umag

Kauboj koji je proveo više vremena u noćnim klubovima nego na terenu pobijedio Čilića u finalu

Aleksandr Dolgopolov osvojio je ATP turnir u Umagu
Aleksandr Dolgopolov osvojio je ATP turnir u Umagu (Wikipedia)

I dalje će se čekati novi domaći pobjednik Umaga nakon Gorana Prpića, jer Marin Čilić u finalu nije našao rješenje za ukrajinskog kauboja Aleksandra Dolgopolova. Iako je Ukrajinac par mjesta bolji na ATP ljestvici, nada u Čilićev povratak među osvajače turnira trajala je dosta dugo.

Prvi set je sa 6:4 pripao Dolgopolovu, koji je odmah oduzeo servis Čiliću i do kraja seta sigurnom igrom sačuvao svoje početne udarce. Drugi set ponudio je bolji tenis Čilića, no na break se čekalo do 4:3 kad je iskoristio drugu loptu za obrat i priveo set kraju svojim servisom.

Treći je set bio identičan kao i prvi po svemu osim po rezultatu, koji je na kraju glasio 6:3 za Ukrajinca i njegov prvi trijumf u Umagu.