4. KOLO HNL

Dinamo slupao Osijek, Split dobio Lučko

Dinamove rezerve razbile su Osječane u samo pola sata, utrpavši im četiri komada

Dinamo nastavlja gaziti

Osječko hrabrenje da imaju momčad koja napokon može savladati Dinamo, za koji su pretpostavljali da na krilima europske euforije mogu stići na Dravu podcjenjujući domaćina rasplinulo se već u prvih deset minuta.

Razigrani Šitum, Tomečak i Kovačić radili su pomutnju u osječkoj obrani od prve sekunde, a golove su redom zabijali Tomečak u 4., Šitum u 10. i 25. te Kovačić u 30. Uragan je nakon toga stao, u drugom poluvremenu treneri su izvršili sve izmjene i igra je prilično pala.

O ostalim današnjim utakmicama Split je savladao Lučko u Zagrebu s 2:1, Cibalia je u zadnjim trenucima igre uspjela u Karlovcu izjednačiti na 2:2, isti su rezultat ostvarili Varaždin i Istra, a neriješen je bio i mali jadranski derbi između Šibenika i Zadra, 1:1.

U petak su Lokomotiva i Rijeka odigrali bez golova, a Inter je pao u Koprivnici nakon golijade 3:2.