Metro-portal.hr

objavljeno 04.11.2010. 21:16:28
PROLJEĆE JE BLIZU

Dinamo prvi u skupini nakon velike pobjede protiv Bruggea

Nogometaši Dinama su agresivnom igrom u drugom poluvremenu dobili Club Brugge 2:0, PAOK je slavio protiv Villarreala

Igor Bišćan
Igor Bišćan (Damir Krajac / CROPIX)

Dinamo dugo nije bio tako blizu toliko željenom proljeću u Europi. Nakon razočaravajućeg remija protiv Bruggea u Maksimiru i skromnog prvog poluvremena u uzvratnoj utakmici, modri stoj je konačno proradio i u 45 minuta slomio Belgijance.

Do važna tri boda Dinamo je došao golovima Sammira i Bišćana te se popeo na prvo mjesto Skupine D ovogodišnje Europske lige. Modri su u Belgiji pokazali dva različita lica - u prvom poluvremenu nisu stvorili niti jednu pravu priliku, da bi se nakon odmora nametnuli kao bolja momčad.

Prvi pogodak zabio je Sammir na asistenciju Badelja u 55. minuti. Samo četiri minute kasnije nogometaši Bruggea ponovno su vadili loptu iz svog gola. Ibanez je iznudio prekršaj, a Sammir slobodnim udarcem pronašao Bišćana. Odličnu priliku za 3:0 u 76. minuti promašili su Bišćan i Badelj, a Ivan Kelava je potom obranio opasan udarac Perišića i tako osigurao pobjedu za Dinamo.

Nakon četiri odigrana kola Dinamo se nalazi na prvom mjestu ljestvice, s jednakim brojem bodova kao PAOK koji je kod kuće svladao Villarreal. Modrima predstoji gostovanje kod "žute podmornice" te domaći, vjerojatno odlučujući okršaj s PAOK-om.