objavljeno 01.10.2010. 00:02:44
PACERSKI

Dinamo izgubio od PAOK-a 1:0

Jedini pogodak na utakmici zabio je Ilić u 56. minuti zahvaljujući pogreškama Bišćana i Chage

Dinamo izgubio od PAOK-a 1:0 (Ronald Goršić/Cropix)

U susretu drugog kola D skupine Europske lige Dinamo je na gostovanju u Solunu izgubio od PAOK-a 0:1. Pogodak odluke zabio je Ivić u 56. minuti.

Dinamo je kontrolirao igru u prvom poluvremenu, prisilio je protivnika na igru dugim loptama. PAOK u takvoj igri nije bio u stanju stvoriti izglednu priliku, ali ni Dinamo nije imao gol-šansu. "Modri" su u nekoliko situacija mogli ozbiljnije zaprijetiti, ali je nedostajao dobar zadnji pas, ili su pak previše kombinirali, umjesto da su pucali po golu.

Hrvatski prvak je dobro otvorio drugi dio i u 54. minuti Badelj je izborio slobodan udarac sa vrha kaznenog prostora. Izveo ga je Sammir, lopta je okrznula jednog igrača domaćih i prohujala je tik iznad vratnice.

Dvije minute kasnije Dinamo je primio "pacerski" gol i to nakon prekida. Pablo García ubacio je u peterac, a Bišćan je, umjesto da ispuca, propustio loptu i veznjak PAOK-a Ivić prihvatio je poklon i pospremio ju je u mrežu.

Nakon toga Dinamo je preuzeo inicijativu, a u 76. minuti Sammir je dva puta pucao sa 15-tak metara, prvi udarac je obranio vratar PAOK-a, drugi su blokirali stoperi domaće momčadi. U 89. minuti zadnja prilika za Dinamo, nakon ubačaja na drugu vratnicu Bećiraj je glavom vratio u peterac, ali Badelj nije uspio zahvatiti loptu.

To je prvi poraz Dinama otkad ga je preuzeo Vahid Halilhodžić, koji prije ove utakmice nanizao 8 pobjeda i 1 remi.

U drugom susretu iz ove skupine Villarreal je kod kuće pobijedio Club Brugge 2:1. Golove za španjolski sastav postigli su Rossi (40) i Rodriguez (57), dok je strijelac za goste bio Donk (45).

Nakon dva kola vodi PAOK sa četiri boda, Dinamo i Villarreal imaju po tri boda, dok je Club Brugge na začelju s jednim bodom.

U trećem kolu Dinamo će u Zagrebu ugostiti Club Brugge 21. listopada, dok se u Španjolskoj sastaju Villarreal i PAOK.

PAOK: Krešić, Boussaidi (Sakellariou, 16), Contreras, Cirillo (Zuela, 63), Sznaucner, Pablo García, Vitolo, El Zhar (Salpingidis, 80), Vieirinha, Ivić, Muslimović.

DINAMO: Kelava, Cufre, Tonel, Bišćan, Vrsaljko, Chago, Ibanez (Morales, 77), Badelj, Sammir, Etto (Tomečak, 71), Rukavina (Bećiraj, 83).

Rezultati svih susreta drugog kola Europske lige i poredak po skupinama:

SKUPINA A

Lech Poznan - RB Salzburg 2:0 (Arboleda 48, Peszko 80)

Manchester City - Juventus 1:1 (Johnson 36 / Iaquinta 10)

LJESTVICA:

1. Lech Poznan     2 1 1 0 5:3 4

2. Manchester City 2 1 1 0 3:1 4

3. Juventus        2 0 2 0 4:4 2

4. RB Salzburg     2 0 0 2 0:4 0

SKUPINA B

Rosenborg - Aris 2:1 (Moldskred 36, Prica 67 / Ruiz 42)

Atletico Madrid - Bayer 1:1 (Simao 51-11m / Derdyok 38)

Gent - Lille 1:1 (De Smet 5 / Frau 20)

Sporting - Levski 5:0 (Carrico 30, Maniche 43, Solomao 53, Postiga 61, Fernandez 79)

PAOK - DINAMO 1:0 (Ivić 56)

Villarreal - Club Brugge 2:1 (Rossi 40, Rodriguez 57 / Donk 45)

LJESTVICA:

1. PAOK        2 1 1 0 2:1 4

2. DINAMO      2 1 0 1 2:1 3

3. Villarreal  2 1 0 1 2:3 3

4. Club Brugge 2 0 1 1 1:3 1

SKUPINA E:

Šerif - Dynamo Kijev 2:0 (Erohin 7, Jymmy 37-11m)

BATE Borisov - AZ 4:1 (Rodionov 4, Kontsevoj 49, Bressan 79-11m, Olehnovič 83 / Sigthorsson 89)

Palermo - Lausanne 1:0 (Migliaccio 79)

CSKA Moskva - Sparta Prag 3:0 (Doumbia 72, 86, Gonzalez 84-11m)

HAJDUK - Anderlecht 1:0 (Vukušić 90+5)

Zenit - AEK 4:2 (Hubočan 1, Bruno Alves 13, Lazović 42-11m, 58 / Liberopoulus 37, Kafes 83-11m)

LJESTVICA:

1. Zenit       2 2 0 0 7:3 6

2. AEK         2 1 0 1 5:5 3

3. Hajduk      2 1 0 1 2:3 3

4. Anderlecht  2 0 0 2 1:4 0

SKUPINA H

Odense - Stuttgart 1:2 (Johansson 78 / Kuzmanović 72, Harnik 86)

SKUPINA I

Sampdoria - Debrecen 1:0 (Pazzini 18-11m)

Metalist - PSV 0:2 (Dszudzsak 28-11m, Berg 31)

PSG - Karpati 2:0 (Jallet 3, Nene 19)

Borussia Dortmund - Sevilla 0:1 (Cigarini 45)

LJESTVICA:

1. PSG         2 2 0 0 3:0 6

2. Borussia    2 1 0 1 4:4 3

3. Sevilla     2 1 0 1 1:1 3

4. Karpati     2 0 0 2 3:6 0

SKUPINA K:

Steaua - Napoli 3:3 (Cribari 2, Tanase 11, Kapetanos 15 / Vitale 43, Hamšik 74, Cavani 90+7)

Utrecht - Liverpool 0:0