objavljeno 23.10.2011. 18:08:00
SRAMOĆENJE

City pomeo United u gradskom derbiju

Manchester City u gostima je kod gradskih rivala Manchester Uniteda pobjedio domaćina sa visokih 6:1 i time im nanio drugi najteži poraz u povijesti kluba

Nogometaši Manchester Citya očitali su nogometnu lekciju svojim gradskim rivalima Unitedu pobjedom 6:1 pred prestravljenim navijačima Old Trafforda, piše Hina.

City je identičnim rezultatom slavio na Old Traffordu i u siječnju 1926. godine. Bio je to ujedno i drugi najteži poraz Uniteda u svom dvorištu u povijesti kluba. Najteži poraz upisao je 1927. od Newcastle Uniteda 1:7.

Jedan od najboljih igrača Cityja bio je Mario Balotelli koji je zabio prva dva gola na susretu, te izborio isključenje Jonnyja Evansa u 47. minuti. Golove za goste zabili su i Sergio Aguero (69), Edin Džeko (89,90+3), te David Silva (90+1). Utješni gol Uniteda zabio je Darren Fletcher u 81. minuti.