objavljeno 04.05.2012. 15:37:00
ATP MüNCHEN

Čilić preko Južnjog u polufinale Münchena

U polufinalu Čilića čeka pobjednik u susretu između Nijemca Tommyja Haasa i Cipranina Marcosa Baghdatisa

Nakon što je u četvrtfinalu nakon tri sata igre pobijedio Rusa Mihaila Južnjog 6-3, 6(6)-7, 6-3, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plairao se u polufinale ATP turnira u Munchenu, prenosi Hina.

U dosta izjednačenom meču, Čilić je dobio prvi set nakon što je oduzeo protivniku jedan servis i imao tri asa. Drugi set je pokazao još veću izjednčenost jer ni jedan tenisač nije protivniku uzeo servis, i Južnji ga je dobio nakon tie breaka.

U trećem setu naš se tenisač konačno odvojio, servirao je pet aseva i dva je puta oduzeo Rusu servis. Čilić je u meču osvojio 34 poena od ukupno 58, dok je Rus osvojio deset manje.

U polufinalu Čilića čeka pobjednik u susretu između Nijemca Tommyja Haasa i Cipranina Marcosa Baghdatisa. S Baghdatisom, koji je 39. na ATP ljestvici, Čilić je do sada igrao tri puta i u dva je susreta bio bolji, dok je protiv Haasa, 134. na ATP ljestvici, igrao jednom i dobio ga.