objavljeno 14.01.2010. 23:21:09
DRAMA NAD DRAMAMA

Cibona dobila Asvel, Top 16 Eurolige osiguran

Vukovima je put do plasmana u drugi krug omogućio Žalgiris gostujućom pobjedom protiv Fenerbahčea 76:68, pa je Ciboni trebala bilo kakva pobjeda

Marko Tomas je s 24 koša bio najbolji u redovima Cibone
Marko Tomas je s 24 koša bio najbolji u redovima Cibone (Damir Krajač/CROPIX)
Košarkaši Cibone izborili su plasman u TOP 16 Eurolige nakon što su u susretu posljednjeg, 10. kola A skupine u Zagrebu pred 4.500 gledatelja pobijedili francuski ASVEL 73:71 (26:18, 20:18, 15:17, 12:18).

Ciboni je put do plasmana u drugi krug omogućio Žalgiris gostujućom pobjedom protiv Fenerbahčea 76:68, pa je Ciboni trebala bilo kakva pobjeda. Da je slavio Fener, zagrebačka momčad bi morala pobijediti francuski klub sa najmanje četiri koša razlike. Ovako bila je dovoljna i pobjeda sa dva koša.

Cibona je pobjedu protiv ASVEL-a iščupala u posljednjim trenucima susreta. Premda je vodila praktički cijeli susret, a u pojedinim trenucima i sa 13 koševa viška, Francuzi su u zadnjoj četvrtini došli do prvog vodstva (64:63), a potom su imali i dva koša prednosti (67:65). Ipak, u samoj završnici "vukovi" rade seriju 5:0 i dolaze do vodstva 70:67. U zadnju minutu ušlo se s rezultatom 71:68, a potom Dixon smanjuje na minus jedan.

Marko Tomas je zatim realizirao dva slobodna bacanja, a gosti su imali četiri sekunde za tricu koja bi ih odvela u produžetak, no nisu uspjeli. Prije šuta Gordon je načinio prekršaj, a Dixon je realizirao jedno slobodno bacanje. Najbolji igrači u Ciboninim redovima bili su Marko Tomas sa 24 koša, Jamont Gordon je dodao 16, a Lukša Anrić 13 koševa. Kod gostuju najbolji je bio Ali Traore sa 16 koševa. (hina/metro-portal)