objavljeno 12.06.2012. 19:59:02
SKUPINA A

Česi svladali Grke u napetoj utakmici

Prvi susret drugog kola skupine A donio nam je sraz reprezentacija koje naprosto nisu smjele izgubiti ovu utakmicu

Česi su već u šestoj minuti imali velikih 2:0
Česi su već u šestoj minuti imali velikih 2:0 (hrsport.net)

Ono što se u početku činilo da će biti rutinski odrađeni posao za staloženu češku ekipu pretvorilo se u pravu dramu do kraja utakmice, gdje su Česi pod naletom razigranih Grka morali spašavati živu glavu. Ali, krenimo redom.

Prvi susret drugog kola skupine A donio nam je sraz reprezentacija koje naprosto nisu smjele izgubiti ovu utakmicu, budući da je poraz gubitniku značio i vjerojatni kraj snovima o prolasku u četvrtfinale.

Na stadionu u poljskom Wrloclavu Česi su već u šestoj minuti imali velikih 2:0, a Grci do kraja poluvremena nisu uspjeli pohvatati konce svoje igre.

U drugom je dijelu došlo do potpunog obrata i grčka je momčad u potpunosti zagospodarila terenom, iz čega je proizašao i zasluženi pogodak za 1:2, čemu zasigurno nije pomogla ni nespretna reakcija slavnog Cecha.

Ipak, unatoč pravoj opsadi češkog gola do kraja utakmice, Grci ipak nisu uspjeli doći do izjednačenja, čime su došli do samog ruba ispadanja.