objavljeno 02.09.2010. 23:24:06
SP KOŠARKA:

Brazilci su bili prejaki, Hrvatska u osmini finala ide na Srbiju

U posljednjoj utakmici po skupinama Hrvatska je uvjerljivo izgubila protiv Brazila sa 74:92 i ide na pobjednika skupine A, Srbiju

košarka svjetsko prvenstvo
košarka svjetsko prvenstvo (Drago Sopta/Cropix)

Hrvatska košarkaška reprezentacija je u susretu posljednjeg, 5. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu u Turskoj izgubila od Brazila sa 74-92 (19-22, 16-26, 15-24, 24-20).

Naši reprezentativci tako su natjecanje skupini završili na četvrtom mjestu s dvije pobjede i tri poraza, pa će u osmini finala u subotu igrati protiv pobjednika skupine A, reprezentacije Srbije.

Najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske bio je Marko Popović sa 15 koševa, dok je Brazil predvodio Machado sa 18.U izravnom dvoboju za treće mjesto u skupini, hrvatski košarkaši su protiv Brazila prikazali uvjerljivo najslabiju utakmicu na SP-u. Nakon relativno izjednačene prve četvrtine, Brazil je vrlo brzo u drugom dijelu igre stvorio lijepu razliku, te je sigurnom igrom lako dvoboj priveo kraju u svoju korist.

Hrvatski košarkaši u prvom su poluvremenu imali izrazito loš šut za dva, pogodili su tek osam od 24 pokušaja, a zbog te napadačke nemoći padao je i voljni moment u obrani pa su brži i fizički snažniji brazilski igrači lako pronalazili put do obruča.

Treća četvrtina ponudila je još lošiju sliku hrvatske reprezentacije, pa je Brazil u 29. minuti stigao čak do 25 pogodaka prednosti (69-44). U posljednjem dijelu igre naši igrači ipak su djelomično uspjeli ublažiti poraz kada su na parketu pretežno bili brazilski pričuvni igrači.

Za uspjeh protiv Srbije u subotu gotovo svi naši igrači morat će popraviti svoj pristup igri, a to se poglavito odnosi na nositelje igre Tomića i Ukića.

HRVATSKA: Ukić 4, Kus 4, Popović 15, Bogdanović 10, Stipčević, Tomas 9, Planinić 3, Tomić 2, Lončar 12, Banić 4, Žorić, Andrić 11

BRAZIL: Machado 18, Dos Santos, Becker 7, Neto, Garcia 15, Huertas 7, Barbosa 17, Varejao 2, Giovannoni 12, Batista 6, Vinicius 2, Splitter 6

ŠUT ZA DVA: Hrvatska 18-44 (40.9 posto), Brazil 19-34 (55.9 posto). TRICA: Hrvatska 7-23 (30.4 posto), Brazil 10-19 (52.6 posto). SLOBODNA BACANJA: Hrvatska 17-23 (73.9 posto), Brazil 24-29 (82.8 posto). SKOK: Hrvatska 28 (16 obrana + 12 napad), Brazil 39 (32+7).

ASISTENCIJE: Hrvatska 9, Brazil 16