SKUPINA G

Brazil u blijedom izdanju s 2:1 svladao tvrdu Sjevernu Koreju

Autsajder iz Azije bio je zahtjevan protivnik peterostrukim prvacima svijeta

Fotografija vijesti (Getty Images)
U susretu 1. kola skupine G na Svjetskom nogometnom prvenstvu Brazil je u Johannesburgu na stadionu Ellis Park svladao Sjevernu Koreju sa 2-1 (0-0). Brazil je poveo 2-0 pogocima Maicona (55) i Elana (72), a na konačnih 2-1 smanjio je Ji Yun Nam (89). Pred 55.000 gledatelja sudio je Kassai iz Mađarske.

Peterostruki svjetski prvaci Brazilci teže od očekivanog ostvarili su pobjedu protiv autsajdera Sjeverne Koreje. Korejci su u prvom poluvremenu čvrstim blokom pred svojim vratima i velikom količinom trke u potpunosti neutrlizirali Brazilce koji u prvih 45 minuta nisu stvorili niti jednu priliku za pogodak.

Ipak, nakon 10 minuta igre u nastavku Brazil je poveo i to zahvaljujući genijalnosti Maicona koji je iz gotovo mrtvog kuta svladao korejskog vratara Ri Myong Guka. Korejski vratar krenuo je u presijecanje ubacivanja pred vrata, ali Maicon je sjajnom "felšom" uspio provući loptu između vratara i vratnice.

Na 2-0 povisio je Elano nakon odličnog dodavanja Robinha, a Korejci su u završnici utakmice postigli lijep pogodak nakon odličnog prodora i udarca Ji Yun Nama. Nakon 1. kola u ovoj skupini Brazil ima tri boda, Obala Bjelokosti i Portugal po jedan, dok je Sjeverna Koreja bez bodova.

BRAZIL - SJEVERNA KOREJA 2-1 (0-0)

Gledatelja: 55.000

Sudac: Kassai (Mađarska)

Strijelci: 1-0 Maicon (55), 2-0 Elano (72), 2-1 Ji Yun Nam (89).

BRAZIL: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Bastos - Elano (Dani Alves, 73), Gilberto Silva, Felipe Melo (Ramires, 84) - Robinho, Kaka (Nilmar, 78) - Luis Fabiano

SJEVERNA KOREJA: Ri Myong Guk - Cha Jong Hyok, Pak Chol Jin, Pak Nam Chol 1, Ri Kwang Chon - Mun In Guk (Kim Kum Il, 80), Ri Jun Il, Ji Yun Nam - Hong Yong Jo, Ahn Yong Hak - Jong Tae Se (hina/metro-portal)