objavljeno 12.09.2011. 11:33:33
PRVENSTVO AMERIKE

Argentinci prvaci Amerike

Argentinski košarkaši pobjedom nad Brazilcima, rezultatom 80-75, osigurali nastup na Olimpijskim igrama u Londonu

Košarkaši Argentine osvojili su naslov prvaka Amerike, oni su u finalu na domaćem terenu u Mar del Plati svladali Brazilce sa 80-75 (21-9, 14-18, 15-21, 30-27), javlja Hina.

Briljirao je Luis Scola koji je ubacio 32 koša, te ponio naslov najboljeg igrača natjecanja, a dobro ga je pratio Carlos Delfino sa 16 poena. U sastavu Brazila najbolji je bio Marcus Vinicius Vieira Souza sa 17 ubačaja.

Obje ove reprezentacije osigurale su nastup na Olimpijskim igrama u Londonu sljedeće godine, dok su nastup na kvalifikacijskom turniru za OI izborili Dominikanska Republika, koja je osvojila treće mjesto, četvrti Portoriko i peta Venezuela.

Reprezentacija SAD-a nije sudjelovala na ovom natjecanju jer je kao aktualni svjetski prvak ranije izborila pravo nastupa u Londonu.

Uz SAD, Argentinu i Brazil, nastup na olimpijskom turniru za košarkaše dosad su još osigurali i domaćin Velika Britanija, te prvaci Oceanije Australija i Afrike Tunis.